آیا امکان سقط شدن جنین با آویشن هنگام مصرف این گیاه وجود دارد ؟ در این مطلب قصد داریم تمامی سوالات شما در خصوص احتمال سقط شدن جنین با آویشن ، مزایای مصرف آویشن ، معایب و خطرات استفاده از آویشن در بارداری را بررسی کنیم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید :

(شفاف سازی) توجه : آزمایشگاه ژنتیک ژن آزما به هیچ وجه انجام هیچ یک از روش های غیرقانونی سقط جنین را توصیه نمیکند و این مطلب صرفا در جهت افزایش آگاهی عموم مردم و پاسخ به سوالات آنها نوشته شده است. اگر شما قصد دارید به صورت عمدی جنین خود را سقط کنید باید بدانید که سقط جنین با هر وسیله و روشی که انجام شود سقط جنین با آویشن و یا سایر داروهای گیاهی غیر قانونی است و از نظر اخلاقی صحیح نیست برا اطلاع از روش های قانونی سقط و مجازات روش های غیر قانونی آن بر روی لینک کلیک کنید.

سقط با آویشن

آشنایی با گیاه آویشن و فواید آن

گیاه آویشن یک گیاه با طبیعت گرم و خشک (بر اساس طب سنتی / طب اسلامی) محسوب میشود. این گیاه در کوهستان و به صورت خود رو رشد میکند و دارای عطر و راحیه ای بسیار خوش و دلپذیر است.  گیاه آویشن در ایران به صورت خشک و پودر شده و در هنگام طبع غذا ها برای طعم و عطر دار کردن غذا استفاده میشود. همچنین از این گیاه در تولید برخی داروهای ضد سرفه ، آلرژی و سایر بیماری های ریوی نیز استفاده میشود. نوع دیگری از مصرف این گاه دم کردن آن مانند چایی است که به آن جوشانده آویشن گفته میشود.

در کشور های گوناگون این گیاه به روش های مختلفی مصرف میشود مانند افزودن برگ تر این گیاه به غذای در حال پخت یا دم کردن برگ های خشک شده و …استفاده از برگ تازه گیاه باعث حفظ ماندگاری طعم و عطر بی نظیر آن خواهد شد. توجه داشته باشید که در صورتی که باردار هستید در مصرف این گیاه احتیاط کنید . در ادامه توضیح داده شده که موارد متعددی گزارش شده که سقط جنین با آویشن رخ داده است.

فواید آویشن و موارد استفاده از آویشن

گیاه آویشن دارای بسیاری برای سلامتی ازجمله رفع خستگی و بی خوابی، تقویت اعصاب، درمان افسردگی، رفع تنگی نفس ، بهبود برونشیت ، درمان سوء هاضمه ، درمان سیاه سرفه ، کاهش فشار خون و چربی خون ، برطرف کردن سرگیجه و سردرد ، برطرف کردن نفخ شکم و تسریع در بهبود آسم است. همچنین آویشن دارای خواص ضد میکروبی، ضد قارچی، ضد انگلی، ضد التهاب، ضد احتقان، ضد زخم های داخلی، ضد آلزایمر است.

سقط جنین با آویشن

مصرف آویشن در بارداری

وقتی شما باردار هستید طبیعتا همه گیاهان برای شما مناسب نیستند. تجربه نشان داده مصرف مقادیر زیادی از گیاه آویشن در زنان باردار ممکن است باعث بروز انقباضات داخلی در رحم و در نتیجه تولد زود هنگام یا سقط شدن جنین شود. همچنین گروهی از زنان برای انجام سقط جنین عمدی از روش سقط جنین با آویشن استفاده میکنند. مصرف آویشن برای سقط جنین ممکن است باعث بروز اختلالات خاصی در روند رشد جنین شده و در نتیجه سبب تولد یک نوزاد دارای نقایص مادرزادی شود. جدای از اینکه هیچ گاه به صورت علمی موثر بودن استفاده از آویشن برای سقط جنین ثابت نشده است. پس از مصرف این گیاه در بارداری خودداری کنید.

در یک پژوهش علمی که انجام شده (لینک مقاله علمی) با بررسی مصرف گیاه آویشن در موش های باردار، محققان دریافتند که مصرف آویشن اگرچه ممکن است تاثیری بر لانه گزینی و سقط جنین ها نداشته است ولی میتواند منجر به بروز ناهنجاری های فرعی و تغییر در رشد اندام های انتهایی شود. هرچند یافته های این پژوهش موید این است که مصرف آویشن شیرازی در هفته دوم بارداری تاثیری بر سقط جنین ندارد ولی از آنجا که منجر به بروز تغییرات جزئی نظیر اندازه دم و قطر جفت شده است، مصرف آن در بارداری باید همراه با احتیاط زیاد صورت بگیرد.

سقط جنین با آویشن

بنابر این اگر به دنبال موضوعاتی مانند مراحل سقط جنین با آویشن یا روش سقط جنین با آویشن هستید، اگر میخواهید بدانید برای سقط جنین با آویشن چه مقدار آویشن باید مصرف کنید . بهتر است پس از مطالعه این نوشتار و آشنایی با این موضوع به طور کلی از مصرف آن در باردری یا انجام سقط جنین با آویشن منصرف شوید.

چنانچه تمایل دارید مطالبی فراتر از بررسی گیاه آویشن ، مانند بررسی روش های طبیعی سقط جنین، مزایا، مضرات و مسائل قانونی آن بر روی لینک این مطلب کلیک کنید و از مطالعه آن لذت ببرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *