به نام خدایی که هر چه داریم از اوست
به این خانه به لطف خدا قدم گذاشتیم تا علاجی برای درد بیماران شویم

با سلام و عرض ادب خدمت تمامی بازدید کنندگان سایت آزمایشگاه ژنتیک پزشکی ژن آزما…
خوشحال و خرسندیم از اینکه انتخاب شما بوده ایم و ما را همراهی می کنید و امیدواریم که به بهترین شکل جوابگوی لطف شما باشیم.

آزمایشگاه ژنتیک پزشکی ژن آزما در 15 اردیبهشت ماه سال 1397 توسط جناب آقای دکتر مجید خیراللهی دارای دکتری تخصصی ژنتیک پزشکی، فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران و دارای تحصیلات تکمیلی از دانشگاه Erasmus MC هلند ، عضو هیئت علمی و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، با 20 سال سابقه مشاوره ژنتیک و حدود 80 مقاله بین المللی، به لطف خداوند بزرگوار در فضایی حدود 300 متر مربع، در 2 طبقه تاسیس و راه اندازی شده است

طبقه اول شامل:

بخش پذیرش، مدیریت و اتاق های مشاوره، حسابداری بود.

طبقه دوم شامل:

بخش های سیتوژنتیک و مولکولی و PGD می باشد.

این مرکز به عنوان یکی از مدرن ترین و مجهزترین مراکز خدمات مشاوره و تشخیص ژنتیک کشور در استان اصفهان با برخورداری از مجرب ترین پرسنل متخصص ژنتیک، برترین تجهیزات، استانداردها و نرم افزارهای روز دنیا ارائه کننده خدمات نوین به جامعه تشخیصی آزمایشگاهی کشور بوده و در زمینه های زیر مشغول به فعالیت می باشد:

مشاوره ژنتیک و بررسی افراد طی آزمایش که در آنها موارد زیر مشاهده می شود:
1- تمامی موارد ازدواجهای فامیلی حتی بدون وجود سابقه معلولیت در خانواده
2- ازدواجهای غریبه دارای سابقه معلولیت یا بیماریهای ژنتیکی در فامیل و یا مواردی دیگر مانند:
• سابقه اختلال کروموزومی در فرزندان خود یا اقوام
• سابقه بیماری های ارثی مانند بیماری سیستیک فیبروز CF، بیماری دوشن، عقب آفتادگی ذهنی، ناشنوائی
• وجود سرطانهای ارثی در خانواده
• وجود ابهام جنسی
• وجود سقط های مکرر یا مرده زائی
• سابقه اختلال خونی در فرد یا خانواده
• سابقه بیماریهای مولتی فاکتوریال در فرد یا خانواده

 

• بخش سیتوژنتیک

در این بخش از مرکز در زمینه های تشخیص پیش از تولد شامل بررسی کروموزومی یا بررسی جهش بر روی نمونه های آمنیون، پرزهای جفتی، تشخیص جنسیت بر روی سلول تخم و نیز تشخیص سرطان ( بر روی نمونه های خون، مغز استخوان و بافت) با به کارگیری به روز ترین تکنیک های جهان و آخرین یافته های علمی با حداکثر دقت فعالیت می کند.

 

• بخش مولکولی:

در بخش مولکولی این مرکز تعداد وسیعی از تست‌های مولکولی تشخیصی و تخصصی ژنتیک انجام می گیرد . این بخش در زمینه آزمایش‌های مولکولی برای بیماری‌های ژنتیک ناشی از تغییر در یک یا چند ژن توسط توالی‌یابی و تعیین جهش در DNA، بررسی ریز حذفها با ریزآرایه‌های کروموزومی (CGH array) و MLPA، تعیین هویت و والد فرزندی و … فعالیت می کند.

همچنین آخرین دستاوردهای توالی یابی Next generation Sequencing را در پنل‌های جامع تشخیص اختلالات تک ژنی و سرطانها به کار می‌گیرد تا از حداکثر ظرفیت‌های تشخیصی برای مشکلات ژنتیکی شناخته شده بهره گیرد.

همچنین، بخش مولکولی مرکز با به کارگیری آخرین فناوری‌ها و همگام با آخرین دستاوردهای ژنتیک بالینی با روشهای تشخیص پیش از بارداری یا PGD در جهت ایجاد بارداری با جنین سالم تلاش می‌کند تا میزان شناسایی جهش‌ها را بیش از پیش قبل و حین بارداری افزایش داده و نیز تا حد ممکن از زمان انجام آزمایشات بکاهد. در عین حال، این مرکز همه روزه در حال ارتقاء سطح علمی وآموزش جدیدترین تکنیک های روز دنیا به پرسنل خود می باشد.

هدف ما این است که خدمات تشخیصی خود را با نهایت دقت در روند انجام آزمایش، ارتقاء کیفیت خدمات به مراجعین و با رویکرد توجه به اخلاق پزشکی به بهترین شیوه علمی ممکن به تمامی اقشار جامعه ارائه نماییم و بر همین اساس مفتخریم که به لطف خداوند منان و همراهی شما بزرگواران به بزرگترین و مجهزترین آزمایشگاه ژنتیک خوشنام با سطح پذیرش بیشترین بیمار تبدیل شده ایم.
هموطنان عزیزم این مجموعه پذیرای دریافت هرگونه انتقاد و پیشنهاد از سمت شما در جهت ارتقاء خدمات آزمایشگاه می باشد.

بی نهایت سپاس از همراهی شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *