این مرکز با استفاده از مجرب ترین ها در امور تخصصی آزمایشگاهی واجرایی وتکنیک های پیشرفته ژنتیک سلولی ومولکولی با کیفیت وحساسیت بسیار بالا به تشخیص اختلالات کروموزنی وتغییرات موجود در توالی ژنوم می پردازد.

علاوه بر این ، مشاوره فوق تخصصی توسط پزشک متخخص ژنتیک ودارای مدرک رسمی مشاوره ژنتیک، در محیطی آرام ، ضمن صرف وقت کافی جهت پاسخگویی به شوبهات وسوالات عزیزان مشاوره جو دائر میباشد.

این مرکز همچنین ضمن فعالیت در زمینه تحقیقات وتکمیل مقالات دستاورد های علمی وبرگزاری کارگاه های تخصصی ودر اختیار قراردادن امکانات جهت دانشجویان مرتبط با رشته ژنتیک ، آمادگی همکاری با محققان عزیز مراکز پزشکی وآزمایشگاهی می باشد.

آیا می دانید:

  • بسیاری از بیماری ها زمینه ژنتیکی داشته و ارثی هستند.
  • اغلب بیماری های ژنتیک درمان ندارند و معلولیت و ناتوانی ذهنی یا جسمی در تمام طول عمر فرد مبتلا همراه اوست و پیشگیری تنها راه مقابله با این بیماری هاست.
  • اگر پیش از تولد برخی بیماری ها به موقع تشخیص داده شوند، می توان از بروز بسیاری اختلالات ژنتیکی جلوگیری کرد و بهترین راه پیشگیری از تولد نوزاد بیمار انجام مشاوره ژنتیک به خصوص قبل از ازدواج و بررسی ژنتیک جنین طی دوران بارداری می باشد.
  • با انجام مشاوره به موقع و آزمایش های ژنتیک می توان از بسیاری بیماری ها و معلولیتها پیشگیری نمود.

هم اکنون در شهر تهران حدود 400 مورد سندروم داون طی یک سال متولد میشوند و امکان بروز آن در ازدواج های فامیلی و غیر فامیلی به طور یکسان وجود دارد، در صورتی که با انجام تست های غربالگری به موقع و آزمایش آمنیو سنتز میتوان از وقوع 380 مورد آن پیشگیری نمود.

توصیه می گردد در صورت امکان دو مقوله مربوط به مشاوره ژنتیک و بررسی سلامت جنین (سندروم داون – آزمایش آمنیو سنتز) که به زبان ساده توضیحات نسبتاً رسا و جامعی در اختیارتان قرار می دهند را مطالعه فرمایید، و جهت برداشتن گامی در راستای افزایش سطح اطلاعات و آگاهی اجتماع، این مقولات حساس و حیاتی را به دیگران نیز انتقال دهید، باشد که در پیشگیری از تولد یک فرد عقب مانده ذهنی یا جسمی و پرداخت سال ها هزینه ی گزاف عاطفی و مالی خانواده ای سهیم باشید.

لازم به ذکر است در حالی که اکثر آزمایش های ژنتیک خصوصی، طرف قرارداد با بیمه نمی باشند و هزینه تعرفه آزاد را کامل و یا با درصد محدودی تخفیف از مراجعه کننده دریافت می کنند، آزمایشگاه ایراژن طرف قرارداد با بیمه تأمین اجتماعی، خدمات درمانی و نیروهای مسلح می باشد و هزینه دریافتی این آزمایشگاه مبالغ تعرفه همراه با کسر کامل مبلغ پرداختی بیمه می باشد.

 

دیدگاه ها غیرفعال است