آزمایش در اصفهان PGD

آزمایش OGDدر اصفهان در آژمایشگاه ژن آزما


PGD در اصفهان |آزمایش PGD در اصفهان

تشخیص ژنتیکی قبل از لانه گزینی Preimplantation genetic diagnosis(PGD)

انجام آزمایشات لازم در آزمایشگاه ژنتیک اصفهان   تشخیص ژنتیکی توسط مشاوران ژنتیک اصفهان  پیش از لانه‌گزینی، ابتدا باید IVF صورت گیرد. بدین صورت که پس از تحریک تخمدان، چند تخمک از مادر خارج می شود. سلول تخمک در آزمایشگاه با استفاده از اسپرم پدر در یک روش لقاح داخل آزمایشگاهی بارور می شوند.

PGD در اصفهان |آزمایش PGD در اصفهان

PGDتشخیص ژنتیکی قبل از لانه‌گزینی یک رویکرد پیشرفته برای حفظ سلامتی جنین‌ها

در برخی مواقع، زنان بارداری که نوزادانشان به بیماری‌های ژنتیکی جدی و خطرناک مبتلا هستند، نیاز به آزمایش‌PGD تشخیص قبل از تولد دارند. این آزمایشات شامل روش‌هایی مانند آمنیوسنتز و بیوپسی پرزهای کوریونی  می‌شوند. با این حال، برخی از زوج‌ها ممکن است به دلایل مختلفی از انجام این آزمایشات  منصرف شوند. که  تشخیص ژنتیکی قبل از لانه گزینی  یک جایگزین است.

PGDتشخیص ژنتیکی قبل از لانه‌گزینی (آزمایش PGD):

شامل آزمایشاتی است که از جنین اولیه پس از لقاح آزمایشگاهی یک یا دو سلول (بلاستومر) در مرحله 6 تا 10 سلولی (روز 3 رشد) در نمونه‌برداری از جنین قبل از لانه‌گزینی برداشت می‌شود. این فرآیند به این امکان می‌دهد که جنین‌های سالم را در نظر بگیریم و آمادگی جایگزینی آن‌ها در رحم فراهم شود.

PGDتشخیص ژنتیکی قبل از لانه‌گزینی برای  سه دسته اصلی بیماری‌ها میتوان انجام داد.

PGD در اصفهان |آزمایش PGD در اصفهان

1- آزمایش PGD در اصفهان برای تعیین جنسیت جنین

که به‌منظور اختلالات مرتبط با جنسیت می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. که در آن نقص ژنتیکی خاص در سطح مولکولی ناشناخته، بسیار متغیر یا نامناسب برای آزمایش بر روی سلول‌های منفرد است مثلاً (دیستروفی عضلانی دوشن).

2- می توان از آن برای شناسایی نقص های تک ژنی مانند فیبروز کیستیک،  استفاده کرد، جایی که ناهنجاری مولکولی با فناوری مولکولی قابل آزمایش است .پس از تکثیر DNA  استخراج شده از تک سلولی واکنش زنجیره ای پلیمر از (PCR) انجام می شود.

3– آزمایش PGD تشخیص ژنتیکی قبل از لانه‌گزینی را  می توان جهت بررسی اختلالات کروموزومی جنین قبل از کاشت جنین استفاده نمود مانند زمانی که تغییر ساختمانی کروموزومی در یکی از والدین وجود دارد. در این مورد،هیبریداسیون فلورسانس درجا یا FISH و یا هیبریدسازی مقایسه ای ژنومی یا CGH array  برای تشخیص انواع بازآرایی های کروموزومی، از جمله جابه جایی ها، وارونگی ها و اضافه شدن در کروموزوم ها با حذف ها است.برخی از والدین بالقوه که حامل یک بازآرایی کروموزومی هستند ممکن است هرگز قبل از درخواست  تشخیص ژنتیکی قبل از لانه گزینی به بارداری قابل قبولی دست پیدا نکرده باشند، اگر هر باردار قبلی منجر به یک جنین کروموزومی نامتعادل شود که خود به خود سقط میشود.

 

انجام آزمایش تشخیص ژنتیکی قبل از لانه گزینی (PGD) تقریبا برای همه اختلالات ژنتیک شامل اختلالات و بیماریهای تک ژن و نیز اختلالات کروموزومی و همچنین تعیین جنسیت قبل از بارداری، قابل انجام است .

 جهت انجام آزمایش PGD در اصفهان با مجرب ترین و باتجربه ترین  متخصصین بهترین آزمایشگاه ژنتیک اصفهان _ژن آزما مشورت نمایید.

 


 

آزمایشگاه ژنتیک پزشکی ژن آزما

آزمایشگاه ژنتیک اصفهان

آدرس:

اصفهان خیابان شریعتی غربی پلاک 208

ساعات کاری:

شنبه تا پنجشنبه 8 صبح الی ۱۱ شب

تلفن تماس:

۳۶۲۶۹۵۸۶-۷

geneazmalab.com

جهت مشاهده پیج اینستاگرام مرکز تخصصی ژنتیک پزشکی ژن آزما کلیک کنید.

 


 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *